Максимальний захист - послуги адвокатів та юристів

Правова допомога у цивільних, кримінальних, господарських, цивільних, адміністративних справах

План дій

План дій

Негайно попросити провести до затриманого (п. 5 ст. 46).
(відмові від захисника в присутності захисника (ч. 2 ст. 54).

Заявити про конфіденційне побачення (п. 5 ст. 46). Втручання у приватне спілкування захисника, з підозрюваним заборонене (п. 5 ст. 258, ч3. п.3. ст. 42).
3.Чи надавалась можливість зателефонувати захиснику (ст. 48 КПК).

Заповнити анкету з питаннями.
Запитати чи надавав він пояснення, які саме.
Запитати чи надавав він показання, які саме (отримання показань чи пояснень від особи, яка не була повідомлена про своє право відмовитися від давання показань та не відповідати на запитання, або їх отримання з порушенням цього права)(ч. 4 п.2 ст. 87);
Вирішити чи потрібно надавати свідчення, пояснення, показання, або краще відмовитись на підставі ч. 2 ст. 18, ст. 63 КУ.
Відібрати пояснення у підозрюваного та надати їх до матеріалів справи (п. 1 ст. 20 КПК).
Відібрати показання у підозрюваного та подати клопотання про залучення їх до матеріалів справи.
Перевірити склад злочину, статтю…
Угода про примирення ст. 56, п. 4, ч. 1. ст. 468 КПК України.
Угода з прокурором….
Зясувати чи можна використати п. 4 ст. 26 КПК. На підставі п 7 ст. 284 провадження закривається. Пункт 5 ст. 340, п. 3 ст. 469, ст. 477, ст. 478, ст. 46 КК України, 69-1 КК України.
Спробувати зв’язатися з потерпілим, відшкодувати йому шкоду (взявши розписку за отримані гроші та про те, що претензій до підозрюваних чи будь-яких інших осіб не має).
Бути присутнім при слідчих діях, фіксувати їх.
Відмовитись від давання пояснень, допиту на підставі ст. 63 КУ або 18 КПК України, свідок має право відмовитись свідчити щодо себе на підставі п.3. ч. 1 ст. 66 КПК.
Подумати як зробити так, щоб підпадав під правову допомогу (сирота, малозабезпечений, неосвічений не може писати читати, необхідно залучення перекладача).
Допит не може продовжуватися без перерви понад дві години, а в цілому — понад вісім годин на день (ст. 224 КПК України).
На допиті «За бажанням допитуваної особи вона має право викласти свої показання власноручно. За письмовими показаннями особи їй можуть бути поставлені додаткові запитання». (п. 7 ст. 224.).
Особа має право не відповідати на запитання з приводу тих обставин, щодо надання яких є пряма заборона у законі (таємниця сповіді, лікарська таємниця, професійна таємниця захисника, таємниця нарадчої кімнати тощо) або які можуть стати підставою для підозри, обвинувачення у вчиненні нею, близькими родичами чи членами її сім’ї кримінального правопорушення, а також щодо службових осіб, які виконують негласні слідчі (розшукові) дії, та осіб, які конфіденційно співпрацюють із органами досудового розслідування. (п. 8 ст. 224)
Якщо потрібно подати скаргу в порядку ст. 206 КПК України.
У разі необхідності подати Заяву про вчинення злочину.
У разі необхідності викликати швидку. Направити адвокатський запит до БСП.
Збирати характеризуючі дані для суду: попросити родичів взяти Характеристику з ЖЕКу, свідоцтво про народження дітей.
Запитати про підстави затримання та вимагати перевірку обґрунтованості затримання, чи повідомлялося підозрюваному про підстави його затримання, право на захисника, на надання медичної допомоги (пункт 4 ст. 208 КПК України).
Чи надавалась можливість зателефонувати рідним (ст. 213 КПК України)
Переписати прізвища усіх учасників, посади та номери телефонів.
Строк затримання особи за ухвалою слідчого судді, не може перевищувати 36 годин з моменту затримання (ч. 1 ст. 190)
Строк затримання без ухвали слідчого судді не може перевищувати 72 годин з моменту затримання (ч. 1 ст. 211 КПК)
Затримана без ухвали слідчого судді, суду особа не пізніше 60 годин з моменту затримання повинна бути звільнена або доставлена до суду для розгляду клопотання про обрання стосовно неї запобіжного заходу (ч. 2 ст. 211)
Повідомлення про підозру затриманій особі вручається не пізніше 24 годин з моменту затримання. Якщо повідомлення про підозру в цей строк не вручено, така особа негайно має бути звільнена (ч. 2, 3 ст. 278 КПК).
Після того як доставили до суду 12 годин для розгляду справи та прийняття рішення про обрання запобіжного заходу.
Поставити на протоколі дату затримання та години та час і дату складання протоколу.
Якщо відмовляється, то перевірити чи не відноситься до тяжких злочинів, по тяжких злочинах адвокат обов’язковий.
Зясувати чи обов’язкова участь захисника (ст. 52 КПК ) для особливо тяжких злочинів (санкція більше 10 років позбавлення волі і штраф більше 25 000 н.м. д. гром.).
Завідомо незаконне затримання, привід, арешт (ст.. 371 КК України);
Зафіксувати свою явку у журналі реєстрації відвідувачів у черговій частині;
Подати слідчому відповідне клопотання про надання зустрічі із підзахисним та ознайомлення з матеріалами розслідування.
подати скаргу на незаконні дії відповідальних осіб у разі відмови в задоволенні клопотання про ознайомлення.
Подати зустрічну заяву про вчинення злочину.
Зясувати чи було здійснено обшук або огляд житла затриманого (чи були присутні поняті, чи застосовувались технічні засоби) (понятими не можуть бути особи зацікавлені в результатах кримінального провадження.
Спробувати якщо це допоможе виділити в окреме провадження справу.
Взяти копію протоколу затримання (вручається негайно підозрюваному).
Перевірити чи відповідає протокол затримання вимогам ст. 104 КПК України (місце дата і точний час затримання, підстави затримання, результати особистого обшуку, клопотання заяви чи скарги затриманого, якщо такі надходили, повний перелік процесуальних прав та обов’язків затриманого., імя особи що затримує, пртокол має бути підписаний затриманим і особою яка його склала (ст.. 5 ЄКПЛ (див рішення у справі «Курт проти Туреччини» від 25.05.98 р.).
Коли не надають матеріали: подати клопотання про надання копії протоколу через чергову частину підрозділу або процесуальному керівнику у провадженні органу прокуратури.
Щодо затримання іноземних громадян адвокат самостійно або через центр має повідомити Міністерство закордонних справ України (01018, м. Київ, Михайлівська площа, 1 довідкова служба 044 238 17 48 або представництво МЗС України.
Службова особа відповідальна за перебування затриманих, зобов’язана перевірити дотримання вимог ст. 213 КПК .
Згідно з частиною 1 статті 214 Кодексу, слідчий зобов’язаний внести інформацію про злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі – Реєстр) протягом 24 годин з моменту отримання такої інформації.
Аргументи:

Адвокат не повинен підписувати пред’явлення підозри:
За: ч. 4. ст. 44 КПК Ч. 1 ст. 46 КПК, ч. 2 ст. 21 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» Проти: ч. 6 ст. 104 (Протокол маємо підписуватись адвокатом).

Адвокат може не надавати прокурору доступ до будь-яких матеріалів, які можуть бути використані на підтвердження винуватості обвинуваченого (п. 6 ст. 290);
ч. 2 ст. 46 (можна за згоди підозрюваного провести процесуальну дію за відсутністю захисника).
Обшук – слідча дія, яка оформлюється протоколом затримання або обшуку. При обшуку має бути присутній захисник, так як він користується правами підзахисного і його не можуть обмежити в праві бути присутнім при обшуку, надавати письмові зауваження (п. 3 ст. 223, абз 2 п. 2 ст. 46 КПК).
Відповідно до п. 3 ст. 223 КПК «Слідчий, прокурор вживає належних заходів для забезпечення присутності під час проведення слідчої дії осіб чиї права та законні інтереси можуть бути обмежені або порушені» — тому захисник має бути присутній під час складання протоколу затримання або обшуку.
Протокол складається з всіх осіб які присутні під час проведення процесуальної дії, якщо адвокат відсутній порушено право на захист (ст. 104 КПК).
Факт передання тимчасово вилученого майна засвідчується протоколом (п. 1, 3 ст. 168 КПК)
Право на захист ст. 20 КПК.
Відмова від захисника виключно в присутності захисника (ст. 54 КПК).
П. 3 ст. 42 «Підозрюваний має право на першу вимогу мати захисника і побачення з ним до першого допиту, а також після першого допиту…»
Участь захисника є обов’язковою у кримінальному провадженні щодо особливо тяжких злочинів. У цьому випадку участь захисника забезпечується з моменту набуття особою статусу підозрюваного. (ст. 52 КПК) (особливо тяжкий – від 10 років).
П. 4 ст. 46 Захисник користується процесуальними правами підзахисного.
П. 2 ст. 46 «Якщо підозрюваний заперечує проти проведення процесуальної дії за відсутності захисника, проведення процесуальної дії відкладається або для її проведення залучається захисник.
Можна відібрати лист з додатками (власні речі) на підставі ч. 2 ст. 161, п. 3 ст. 11, ч. 3 ст. 47 (не розголошувати відомості), ч. 2 п. 6 ст. 290, п. 6 ст. 162.