Судова практика: незаконне звільнення
У серпні 2017 року до Адвокатського об’єднання «Максимальний захист» звернувся клієнт, якого було звільнено із займаної посади на підставі п. 1 ч. 1 статті 41 Кодексу законів про працю України у зв’язку із тим, що він вчинив одноразове грубе порушення трудових обов’язків.
Однак клієнт не погоджувався із такими підставами звільнення, оскільки жодних порушень, за які його було звільнено він не вчиняв, а підстави звільнення він вважав надуманими, оскільки насправді його звільнення обґрунтовувалось особистими мотивами керівництва.
Дослідивши документи, якими обґрунтовувалось звільнення клієнта, Адвокатським об’єднанням «Максимальний захист» було прийняте рішення звертатись із позовом до суду.
Позовні вимоги обґрунтовувалися тим, що реальних підстав для звільнення клієнта не існувало, а підстави, які вказані в наказі про звільнення клієнта, взагалі були відсутні.
В процесі судового розгляду були досліджені усі документи, якими обґрунтовувалось звільнення клієнта, в результаті чого адвокатам АО «Максимальний захист» вдалося довести відсутність в діях клієнта ознак дисциплінарного порушення, на підставі чого клієнт був поновлений на займаній посаді.
Зокрема, АО «Максимальний захист» вдалося довести:
— відсутність будь-яких посадових обов’язків, які б міг порушити клієнт, у змісті тих статей посадової інструкції, за порушення яких клієнт був звільнений. Як було становлено судом, роботодавець в наказі про звільнення не зазначив які саме обов’язки були порушені клієнтом.
— факт звільнення клієнта особою, яка не була уповноважена на вчинення таких дій.
— факт пропуску строку накладення дисциплінарного стягнення. Зокрема, було доведено, що роботодавцем був пропущений не лише шестимісячний строк для притягнення клієнта до відповідальності, але й строк 1 місяць з моменту виявлення дисциплінарного порушення.
Враховуючи вищезазначені обставини, судом було прийняте рішення про поновлення клієнта на займаній посаді. Більше того, у зв’язку із вимушеним прогулом, на користь клієнта присуджено середній заробіток у розмірі 17 391 238 грн. 40 коп.
Якщо Ви потребуєте будь-якої допомоги у сфері трудових суперечок – зверніться до нас за консультацією зручним для вас способом
За номером 097 888 99 77
На електронну пошту mzahyst@gmail.com.
Напишіть нам у соціальних мережах: https://www.facebook.com/mzahyst/ ,
https://www.instagram.com/mzahyst_stories/?hl=ru