Антирейдерські послуги

Як працюють рейдери?
Безпосередньо процес рейдерства – це заволодіння бізнесом, або майном проти бажання чи волі власника та навіть без його відома.
Для того, щоб незаконно привласнити чуже майно найчастіше використовують такі способи як :
- створення корпоративних конфліктів;
- підробка документації;
- перереєстрації бізнесу чи його активів;
- а також фізичне захоплення;
Але все-таки, легше захистити, аніж потім повернути (скоріше навіть відвоювати) захоплені активи. Тому ми б радили звернутись за допомогою до кваліфікованого адвоката. Зверніть увагу, що для кожного підприємства порядок дій, документів та порад буде індивідуальний. В залежності від результатів проведеного юридичного, бухгалтерського та корпоративного аудиту.
Варто розуміти, що сьогодні діє спрощений порядок реєстрації змін складу учасників підприємтва (ТОВ, ФОП, ООО тощо). Тепер це можуть легко організувати без вашого відома маючи акт приймання-передачі частки в статутному капіталі. Акт засвідчується у нотаріуса, але оскільки він оформлюється не на нотаріальному бланку, у нотаріуса не зберігаються копії таких документів.
Найчастіше фальсифікацію документів проводять через недобросовісних реєстраторів. Та, не зважаючи на недавно прийнятий закон про протидію рейдерству, забувати про самооборону не варто. Ми підготували декілька порад, які можна вжити самостійно для захисту власного бізнесу.
Рейдерство
На жаль це не страшна історія з 90-х, а неприємна реалія сьогодення. Хоча у законодавстві йдеться про захист від рейдерських набігів. Але на практиці не можна не взяти контроль над ситуацією у руки і захищати бізнес самостійно.
У таких питаннях варто завчасно подбати про перевірку документації, усунення моментів, які можуть спровокувати ризики захвату, подбати про захист майна від можливості його відчуження.
Які кроки необхідно , аби захистити свій бізнес від нападу?
- Проаналізувати внутрішню документацію фірми та статути, додати пункти про спорні ситуації і шляхи їх врегулювання.
- Там же необхідно прописати передбачену за порушення корпоративних домовленостей відповідальність.
- Доповнити документацію положеннями про протидію рейдерським захватам. Необхідно прописати: інструкцію механізмів щодо зміни складу власників, закріпити механізм контролю за керівництвом при вчинення операцій, підписування контрактів та договорів, що передбачають відчуження актів, передачі майна, залучення кредитних коштів та позик тощо.
- Варто регулярно моніторити інформацію про ваш бізнесу в ЄДР, Державному реєстрі прав на нерухоме майно та в ЄДР судових рішень. У разі будь-якої підозрілої активності – бити на сполох.
- Регулярно проводьте інструктаж працівників щодо дій, під час перевірок та обшуків контролюючими органами. Складіть інструкцію, забезпечте усіх робітників та посадових осіб необхідною інформацією.
- Пропишіть у відповідних документах чітко визначені права та можливості повноважень виконавчого органу, керівників підрозділів, порядок взаємодії. Не забувайте підписувати договори про нерозголошення конфіденційної інформації.
- Перед укладанням договорів з контрагентами перевірте їх – у ЄДР, ЄДР судових рішень та Єдиному реєстрі боржників. Або замовте послугу Due Diligence (повна детальна юридична перевірка контрагента) у адвоката.
- Проструктуруйте бізнес так, аби вся виробнича та торгова діяльність здійснювалась юридичними особами, але була підконтрольна вам (власнику). Нерухоме майно можна передати в іпотеку