Сфери діяльності

Правова допомога при заповненні декларацій

Правова допомога при заповненні декларацій

Усі держслужбовці, військові посадовці, керівники та заступники керівників комунальних підприємств, поліцейські, рядові й начальники податкової поліції, кримінально-виконавчої служби, посадові та службові особи прокуратури та працівники органів місцевого самоврядування зобов’язані подавати декларації про доходи. Це регулюється Національним агентством з питань запобігання корупції, підрозділами поліції, а також, безпосередньо роботодавцями.

І, не зважаючи на, здавалось, не складну процедуру подання та оформлення декларації, цей процес містить певні ризики, не знаючи яких можна отримати різні види покарання.

Що важливо знати про декларування?

Існує декілька типів декларацій:

Щорічна декларація. Подається у період з 1 січня по 1 квітня року, який наступний після звітного (наприклад, декларацію за 2018 рік потрібно було подати максимум до 1 квітня 2019 року). У ній має бути вказана повна інформація про особу, яка подає декларацію (декларанта), та членів його сім’ї (дружини/чоловіка, дітей тощо). Включає увесь звітний рік з 1 січня до 31 січня звітного року.

Декларація кандидата на посаду. Перед вступом на посаду, кандидат має подати повну декларацію за попередній календарний рік (з 1 січня по 31 грудня), перед поданням кандидатури на посаду держслужбовця або працівника органів місцевого самоврядування. Як і у попередній формі, декларант вказує і себе, і членів своєї сім’ї.

Декларація перед звільненням. Вона має подаватись не пізніше останнього дня роботи на посаді державного службовця. Якщо ж припинення діяльності відбулось з ініціативи роботодавця, декларант має 20 календарних днів на подачу декларації, з того дня, коли його було повідомлено (ознайомлено з наказом) про звільнення з посади. Така декларація охоплює весь звітний період, який не був задекларований раніше і закінчується днем, перед безпосереднім її поданням. Крім цього, декларант має право подати виправлену декларацію впродовж 7 календарних днів після подання первинної.

Декларація після звільнення. Подається до 1 квітня наступного року, після того, як особу було звільнено з посади. Така декларація має охоплювати звітний рік (з 1 січня по 31 грудня попереднього року не включаючи подарунків та видатків станом на 31 грудня). Впродовж 7 календарних днів після подання первинної декларації, можна подати виправлену.

Повідомлення про зміни у майновому стані. Така декларація подається не пізніше, ніж на 10 календарний день після покупки або отримання доходу, сума яких перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня року, коли подається форма. До речі, у такому повідомлені не має повідомлятись інформація про зміни у майновому стані членів сім’ї декларанта.

Повідомлення про відкриття валютного рахунку. Повідомляється декларантом протягом 10 календарних днів з того дня, коли він або один з членів його сім’ї відкрив валютний рахунок у банку-нерезидента. Таке повідомлення має подаватись у паперовому вигляді рекомендованим листом або через особистий електронний кабінет

Важливі деталі щодо заповнення декларацій:

Відомо, що у декларацію необхідно вносити не тільки інформацію про декларанта, а й про майно членів його сім’ї. Та варто уточнити, що декларуванню піддаються не тільки об’єкти нерухомості, рухоме майно, а й предмети інтер’єра (наприклад, сервізи), предмети мистецтва (картини), ювелірні прикраси, дороговартісний одяг, та все, що має вартість, яка перевищує визначену кількість неоподаткованих прожиткових мінімумів.

Крім цього, якщо вам все-таки необхідно задекларувати сервіз, який коштує більше визначеної кількісті неоподаткованих прожиткових мінімумів, то кожну чашку потрібно вписувати окремо. На такі, здавалося б, дрібниці, обов’язково потрібно звертати увагу.

Яка відповідальність передбачена за невчасне та невірне подання декларації?

Відповідальність за несвоєчасне подання е-декларації передбачена статтею 172-6. Порушення вимог фінансового контролю. Відповідно до неї, несвоєчасне подання декларації без поважних причин тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Несвоєчасне повідомлення або неповідомлення про відкриття валютного рахунку або про суттєві зміни у майновому стані тягне за собою штраф у сумі від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою або другою, вчинені особою, яка протягом року вже була притягнена до адміністративного стягнення за аналогічні порушення може бути оштрафована на суму від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією доходу чи винагороди та з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на 1 рік.

За подання декларацій із завідомо невірними даними та відомостями, передбачено штраф від 1000 до 2500 неоподаткованих мінімумів громадян

За притягнення до адміністративної відповідальності за корупційне правопорушення або пов’язане з корупцією, з часу набуття рішення суду законної сили, держслужбовець втрачає право на державну службу та підлягає звільненню.

Чим ми можемо вам допомогти?

  • Консультації щодо правильного заповнення декларацій
  • Оскарження адміністративних рішень (протоколів), захист інтересів клієнта у суді
  • Захист репутації та інтересів у суді та інших інстанціях
  • Контроль вчасного подання декларацій
  • Контроль та перевірка наявності декларацій у Реєстрі

МАКСИМАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Зв’яжіться з нами

Зателефонуйте +38 (097) 888 99 77

Напишіть нам на пошту mzahyst@gmail.com

Залишіть заявку у віконці справа

НА ЗАХИСТІ ВАШИХ ІНТЕРЕСІВ